1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни. В Україні святу виповнюється вже 22 роки.

/Files/images/leto_2020/en-zahistu-ditej.jpg

Історія свята

Свято заснували в 1949 роців Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Проблема опіки над дітьми особливо гостро розглядалася на тлі тотального зубожіння населення, голоду та епідемій, які прийшли на зміну двох світових воєн. До того ж, у багатьох дітей батьки загинули і вони залишилися наодинці з труднощами: у боротьбі за життя вони нерідко чинили злочини і потрапляли у в'язницю, тоді як суспільство потребувало кваліфікованих робітників.

/Files/images/leto_2020/Символ Міжнародного Дня захисту дітей.jpg

У 1954 році ООН поставила відразу кілька цілей:

визнання свята на міжнародному рівні,

закріплення прав дітей Женевськоюдекларацією прав дитини (яка складається з 5 принципів, спрямованих проти рабства і дитячої праці, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх);

створення спеціального Дитячого фонду ООН.

Питання забезпечення до елементарних благ стоялонайбільш гостро: освіта, якісна їжа дітей з різних соціальних шарів.

Символом Міжнародного дня захисту дітей став прапор, де на зеленому тлі намальовані п'ять фігурок людей різного кольору, що стоять на поверхні земної кулі. Це символізує гармонію і єднання різних народів світу, незалежно від раси та національності.

Як відзначають День захисту дітей в Україні

В Україні свято започаткували у 1998 році, через 7 років після приєднання України до Конвенції ООН про права дитини. Тодішній президент країни Леонід Кучма підписав указ «Про день захисту дітей» напередодні свята, 30 травня. Наразі функція захисту дітей покладена на омбудсмена з прав людини Людмилу Денисову та уповноваженого з прав дитини Кулебу Миколу.

На сьогодні в Україні майже 70 тисяч дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Менше, ніж третина з них позбавлена шансу на усиновлення, кажуть чиновники. У решти дітей немає спеціального статусу, бо юридично вони перебувають під опікою родичів. Тож турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя.

Сім’я і дитина – це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей

Відеоматеріали до Дня захисту дітей

Відеоролик «Міжнародний день захисту дітей»

wym-1591002197513

Ролики до Дня захисту дітей

wym-1591002240811

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішка дитини.

/Files/images/leto_2020/1.1.jpg

Дорогі діти!

Шановні батьки!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня захисту дітей!

Міцна українська сім’я,здорова і щаслива дитина – запорука успішної держави і сильної нації.

Любі діти!

Бажаємо вам рости здоровими, щирими, відкритими, впевненими у власних силах.

Здобувайте нові знання, розвивайте свої здібності, досягайте успіхів і будьте гідними громадянами України!

Миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні!

/Files/images/leto_2020/1.2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 108

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.